4 marca 2017 r.

Zimowy Bar w Beskidzie Reaktywacja. Takie hasło towarzyszyło hucznemu otwarciu nowej siedziby łódzkich entuzjastów piosenki turystycznej, folkowej, poetyckiej i jakiej tam jeszcze. Koncert za koncertem. Zjechało towarzystwo z wielu zakątków Polski po to, by razem pobyć, pośpiewać, posłuchać, nagadać się. Było energetycznie, lirycznie, nastrojowo, bez barier wiekowych, wszystkich połączyły nutki, a było ich trochę. Wykonawców również, że wymienię: Jacek Kleyff, Nasta Nakrasowa, Janusz Strąkowski, „Dlaczego nie”, M3Oreada i Paduchy, Joanna Ulowska (Browar Żywiec) i Piotr Komorowski (SGT), Joanna Mioduchowska, Tomek Drachal, Jolly Roger, Projekt Laureaci, Maciek Baranowski Band, Sprzedawcy Dymu, Janusz Kurowski, Lucyan Wesołowski.

Odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Górskiego „Lumbago” z miejsc, do których nie docierają turyści. Krzysztof Deroń podarował gospodarzom zestaw limeryków, których bohaterami byli członkowie zarządu Fundacji Inicjatyw Twórczych „Zapiecek”. Dodatkowym powodem spotkania były urodziny „barmanki” – konferansjerki i współorganizatorki całego zamieszania Marioli Andrzejczak.

Warto dodać, że lokal był odnawiany, porządkowany i urządzany własnymi siłami przez organizatorów przedsięwzięcia, za co należą im się wyrazy uznania. Jest szansa, że miejsce zaznaczy się dobrze na kulturalnej mapie Łodzi, jest w planie kontynuacja wspólnych cowtorkowych śpiewanek. A co jeszcze? Czas pokaże.