Wrocław, wieczór autorski Małgorzaty Hrycaj

P13508317 lutego 2015r, we Wrocławiu U Pieśniarzy na Szewskiej odbył się wieczór autorski Małgorzaty Hrycaj, pierwszy prawdziwy, autorski. Miejsca nie można było wybrać lepiej. Co prawda ok. godz. 19 00 już myślałam, że zaśpiewamy „U drzwi Twoich…” , ale na szczęście gospodarz tego przybytku Sztuki, tajemniczy Don, pojawił się i okazał nam gościnę, zadbał o szczegóły techniczne, wypożyczył rekwizyty.

Rozejrzeliśmy się wokół i natychmiast zaprzyjaźniliśmy się z wnętrzem o niezwykłym klimacie i aranżacji. Tutaj dzięki pomysłowości i spontaniczności dekoratorów otrzymały drugi żywot, a może kolejny, instrumenty muzyczne, książki, meble, bibeloty, postacie bardów uwiecznione na rysunkach zatkniętych za struny gitar.

Bohaterka wieczoru – Małgorzata Hrycaj – stremowana. Wiersze, wiersze, wiersze, tematyka walentynkowa, ale nie słodka/przesłodzona. Wystąpił także Jacek Sojan, (tym razem jako wytrawny recytator tekstów Małgosi) i Janusz Ochocki (z gitarą i piosenką poetycką). Dodatkowo uraczeni zostaliśmy tekstem naszej poetki – piosenką w kompozycji Zbigniewa Paprockiego z sieradzkiej Animy – odtworzoną z telefonu komórkowego.

Cóż się działo potem, wiedzą tylko ci, którzy byli. Spotkanie przerodziło się w prawdziwy salon poetycki. Zaprezentowali się twórcy z Janowskiego Klubu Literackiego, z Krakowa, Wrocławia, Ząbkowic, Sieradza i…

W trakcie spotkania powstał nawet jeden wiersz.  Możliwe, że powstaną następne.

Dorzucam U Pieśniarzy na Szewskiej we Wrocławiu do miejsc  magicznych, przyjaznych poezji i muzyce.

Małgorzata Hrycaj Jacek Sojan

fot. A.Jarzębowska

v

fot. D.Maryszewski

 

s

fot. DMaryszewski

 

P1350927

fot. A.Jarzębowska

P1350856

fot. A.Jarzębowska