Złoty Potok

„Złotopotockie impresje” – niemal 400 stron, wiersze, fraszki, limeryki, legendy, rysunki, obrazy – gmina Janów promuje siebie i artystów. Są tu dwa moje „wierszyki” (ulubione słowo Irka Bartkowiaka) i jeden wierszyk o mnie. Co prawda z moich wywiało parę przecinków, ale i tak jest dobrze, domalowałam odręcznie.

Nawet parę słów dla prasy udało mi się z siebie wydobyć (zaraz po wywiadzie udzielonym pani Redaktor Naczelnej „Gazety Częstochowskiej” – Urszuli Giżyńskiej przez głównego prowodyra wydarzenia Irka Bartkowiaka, który gromadził teksty do tego wydania antologii od 2001 roku).

fot. Ewa Szczygieł

Jako pierwsza wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która zagrała kilka utworów z klasyki filmowej i znanych przebojów muzyki światowej, kończąc nie bez uzasadnienia utworem ludowym „Poszła Karolinka”. Z kolei czytali i śpiewali poezję przybyli z wielu zakątków Polski poeci, a także przedstawiciele miejscowego środowiska twórczego. Interesującym akcentem wieczoru był koncert arii i pieśni operetkowych w wykonaniu Katarzyny Jakóbczyk oraz Michała Ostalskiego.

http://www.gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=784&id=20989

http://www.janow.pl/udana-promocja-ksiazki-zlotopotockie-impresje

fot. Ewa Szczygieł

fot. Irek Bartkowiak

fot. Irek Bartkowiak

Właśnie otrzymałam informację, że antologia wylądowała w bibliotece na Jasnej Górze w Częstochowie.