plener literacko-artystyczny

Plener literacko-artystyczny w Międzywodziu trwał 10 dni. Jechaliśmy pełni obaw, czy wpasujemy się do grupy mnie znanej tylko ze spotkań z pojedynczymi osobami na wydarzeniach literackich tu i ówdzie, a także z almanachów II Oddz.SAP Warszawa. Ale to nie to samo, co kontakt osobisty i na dłużej. Okazało się, że obawy były zupełnie niepotrzebne a „alternatywny” program indywidualny całkowicie zbędny.

O dobrą atmosferę zadbała organizatorka pleneru Wanda Dusia Stańczak szefowa SAP II O/Warszawa i sami uczestnicy pleneru. Było pogodnie, czasem wzruszająco, lirycznie i satyrycznie. Zupełnie się nie spodziewałam, że zostanę na ten czas wcielona do kabaretu i wystąpię z doświadczonymi kabareciarzami, co prawda amatorami, ale mającymi już niejeden występ na scenach krajowych i zagranicznych.

Wieczory autorskie w swoim gronie dostarczyły wielu wzruszeń. A te w środkach sanatoryjno-wypoczynkowych „Relax” i „Rzemieślnik” (dwukrotnie) oraz w lokalu „Na wydmach” również rozrywki i refleksji wypoczywającym kuracjuszom i wczasowiczom.

Zostały nawiązane więzi, grupa się mocno zintegrowała, żal było opuszczać Międzywodzie i życzliwych gospodarzy z zaprzyjaźnionego oddziału SAP z Kołobrzegu. Nastąpiła wymiana tomików poezji, konkursy na tautogram i brachykolon przyniosły dyplomy i wyróżnienia, a dalsza współpraca z pewnością przyniesie konkretne efekty w postaci druku wierszy w „Metaforze Współczesności” mającej się ukazać jesienią.

Nawet „przekropna” pogoda nie była w stanie zatrzeć dobrych wrażeń z pobytu.

=====

Podaję za stroną pleneru na Fb.

Plener-Literacko-Artystyczny, MIĘDZYWODZIE 2021 (1-10.07.2021) pod parasolem Oddziałów Stowarzyszenia Autorów Polskich: Kołobrzeskiego i Warszawskiego II.

Komisarz: Wanda Dusia Stańczak.

Uczestnicy: Brygida Błażewicz, Alicja Babikir Abbas, Beata Baran-Kulaga, Joanna Jakubik, Agnieszka i Wiktor Jarzębowscy, Tomasz, Janina i Ryszard Rudniccy, Alicja i Kazimierz Kuberscy, Małgorzata Sobolewska, Teodozja Świderska, Anna Śmierzyńska, Małgorzata i Marek Wiśniewscy.