w Ogrodzie Poetów

Piotr Grobliński, ur. w 1966 roku w Łodzi poeta, redaktor serii poetyckiej Kwadratura, publicysta. Wydał sześć tomów wierszy a także zbiory felietonów Depilacja okolic serca oraz Wanna na wydaniu. Publikuje felietony na stronie SNG Kultura. Przez wiele lat członek kapituły „Złotych masek” – nagrody łódzkiej krytyki teatralnej. Autor kilku scenariuszy teatralnych. W latach 2016-2017 prowadził w Teatrze Powszechnym cykl spotkań poetyckich „Sezon w pięknie”, reżyserując prezentacje poezji w wykonaniu aktorów teatru. Prowadził też kilkaset wernisaży, wieczorów autorskich, spotkań z ludźmi kultury.

===

Piotr czytał swoje wiersze i felietony, ja prozę, wiersze i fraszki. Było na poważnie i z przymrużeniem oka. Mimo alertów pogodowych zebrała się grupka słuchaczy i spotkanie przebiegło w życzliwej atmosferze. Zbiór felietonów Wanna na wydaniu Piotra Groblińskiego i mój tomik wierszy Dom mieć – oba zaopatrzone w autografy – zyskały nowych czytelników.

A po spotkaniu tradycyjnie coś dla ciała, czyli posiłek w restauracji, a później radosna sesja foto na sieradzkim Rynku.